Tarptautiniai



„NIEKO NEIŠMETAME – GYVENAME TVARIAI”
logotipas1 logotipas2
Kauno rajono TAU Kulautuvos fakulteto studentai pradeda vykdyti Erasmus + projektą “NIEKO NEIŠMETAME – GYVENAME TVARIAI” Nr. 2024-1-LT01-KA122-ADU-000207357
Projekto trukmė 18 mėn.: 2024-06-02 – 2025-12-01
Projekto tikslas – skatinti tvarų gyvenimo būdą ir prisidėti prie ekologiškai tvarios aplinkos kūrimo.
Projekte daugiausia dėmesio bus skiriama tvariam vartojimui, aplinkai draugiškų produktų naudojimui ir vyresnio amžiaus žmonių aktyviam įtraukimui į projekto veiklas. Dalyviai įgis žinių, įgūdžių ir patirties, padėsiančių formuoti tvaresnį gyvenimo būdą ir stiprinti bendruomenę.
Projekto metu didžiausias dėmesys bus skiriamas šioms temoms:
1. *Tekstilės perdirbimas:* dalyviai mokysis, kaip nenaudojamus tekstilės gaminius perdirbti į naujus, naudingus produktus, tokius kaip aksesuarai ar interjero detalės.
2. *Tvarus maisto naudojimas:* dalyviai įgis įgūdžių, kaip ruošti maistą be likučių, maksimaliai išnaudojant produktus ir sumažinant maisto atliekų kiekį.
3. *Vaistažolių rinkimas ir naudojimas:* dalyviai mokysis, kaip rinkti, paruošti ir naudoti vaistažoles sveikatai ir ilgaamžiškumui skatinti.
Projekto metu numatomas 10 studentų mobilumo vizitas Italijoje. Bendraudami su užsienio partneriais, dalinsimės patirtimi, kaip pakeisti požiūrį į vartojimą ir išmokti gyventi tvariau.
Lankydamiesi trečiojo amžiaus universitetuose Italijoje, susipažinsime su ilgaamžiais žmonėmis, jų gyvenimo būdu ir aktyviomis veiklomis, kurios padeda mažinti neigiamą poveikį aplinkai ir skatina sąmoningą vartojimą.
Dalyvaudami edukacinėse programose, išmoksime gaminti patiekalus pagal “Viduržemio jūros dietos” receptus, dalinsimės žiniomis apie vaistinių augalų įvairovę, vaistažolių paruošimo būdus ir arbatų receptūras.
Palinkėkite mums sėkmės!
Antanas Švedas, Kulautuvos fakulteto prorektorius, projekto koordinatorius


Hibridinio mokymosi metodika andragogams
logotipas1 logotipas2

Kauno rajono trečiojo amžiaus universitetas partnerio teisėmis dalyvauja tarptautiniame Erasmus+ programos projekte “Hibridinio mokymosi metodika andragogams”, projekto Nr. 2022-1-LT01-KA220-ADU-000086565.
Projekto koordinatorius - VšĮ "Žmogiškųjų išteklių plėtros centras"
Projekto partneriai: GrowthCoop (Ispanija), https://www.growthcoop.eu/; Stowarzyszenie SEDA (Lenkija), https://seda.org.pl/en/; Kauno rajono trečiojo amžiaus universitetas, (Lietuva).
Projekto idėja – įgalinti suaugusiųjų švietėjus, teikiančius mokymus tradicinėje mokymosi aplinkose, t.y. auditorijose, kurti ir įgyvendinti hibridinį mokymąsi (HL) bei virtualius asistentus.
Projekto tikslai:
1. Tobulinti suaugusiųjų švietėjų įgūdžius, susijusius su hibridinio mokymosi (HL) taikymu praktikoje.
2. Padidinti suaugusiųjų švietėjų skaitmeninius įgūdžius sukuriant inovatyvią hibridinio mokymosi metodiką.
3. Tobulinti suaugusiųjų švietėjų patirtį dirbant su virtualiais asistentais (VA).
Pagrindiniai projekto rezultatai:
1. Hibridinio mokymosi (HL) scenarijai ir egzistuojančios praktikos.
2. Hibridinio mokymosi metodika dėstytojams.
3. Virtualūs asistentai ir jų taikymas praktikoje.
Projekto įgyvendinimo laikotarpis: nuo 2022-12-31 iki 2024-12-30.
Projekto svetainė: HyLearn (seda.org.pl)
Keep going, reach goals, get an award: empowering senior volunteerism
logotipas1 logotipas2

Kauno rajono trečiojo amžiaus universitetas įgyvendina tarptautinį Erasmus+ programos projektą “Keep going, reach goals, get an award: empowering senior volunteerism” (liet. „Eikite pirmyn, siekite tikslų ir gaukite apdovanojimą“ Nr. 2020-1-LT01-KA204-077966)
Projekto partneriai: Rusės „Angel Kanchev“ universitetas (Bulgarija); Nevyriausybinė organizacija „Vecmāmiņas.lv“ (Latvija); Organizacija S.A.F.E. Projects (Nyderlandų karalystė), Slovėnijos trečiojo amžiaus universitetas (Slovėnija).
Projekto tikslas - skatinti vyresnio amžiaus žmonių mokymąsi, savanorystę ir įsitraukimą į bendruomeninę veiklą. 
Uždaviniai:
1. Sukurti Apdovanojimų programą vyresnio amžiaus žmonėms 
2. Tobulinti suaugusiųjų švietėjų kompetencijas, motyvuojant vyresnio amžiaus žmones įsitraukti į savanorišką veiklą ir  siekti asmeninio  tobulėjimo tikslų 
3. Kelti visuomenės sąmoningumą bei keisti požiūrį į amžėjančią visuomenę, įvertinant vyresnio amžiaus žmonių savanorystės indėlį kaip nepamatuojamą pagalbą bendruomenei ir visuomenei
Pagrindiniai projekto rezultatai:
  • Elektroninė priemonė suaugusiems ir suaugusiųjų švietėjams “Vyresnio amžiaus žmonių savanorystės skatinimas” (O1); 
  • Senjorų apdovanojimų programa (O2); 
  • Vadovas suaugusiųjų švietėjams, kaip įgyvendinti senjorų apdovanojimų programą (O3)
 
Projekto įgyvendinimo laikotarpis: nuo 2020-09-01 iki 2023-01-31.
Projekto svetainė: https://gogetaward.eu