Kauno rajono švietimo centras partnerio teisėmis 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijomis finansuojamame projekte (Nr.09.2.2-ESFA-V-729-03-0001) „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II“ .
Projekto tikslas – kurti ir palaikyti saugią aplinką mokykloje, sudarant palankias sąlygas mokinių asmenybės ugdymuisi, akademinių pasiekimų gerinimui, mažinant socialinę atskirtį bei sprendžiant iškritimo iš mokyklos problemą.
Vienas iš svarbių projektų veiklų – psichologinės pagalbos teikimo sąlygų gerinimas. Pagal šį projektą 15-oje Kauno rajono savivaldybės mokyklų bus skaitomos paskaitos mokytojams (500 asmenų) ir tėvams (400 asmenų) įvairiomis psichologinėmis temomis: Saugaus mikroklimato klasėje ir mokykloje kūrimas ir užtikrinimas; Psichosocialiniai veiksniai užtikrinantys aukštus pasiekimus; Patyčių prevencija klasėje ir mokykloje; Saugus vaikas mokykloje - daug pasiekęs žmogus; Mokymosi streso valdymas, siekiant užtikrinti gerą vaiko emocinę būsena; Pagalba vaikui patiriančiam, inicijuojančiam, stebinčiam patyčias ir kt. Taip pat bus įgyvendinama kita aktuali veikla – 15-oje mokyklų bus atliekamas kiekybinis tyrimas „Socialinis emocinis mikroklimatas“, kuriame dalyvaus 400 mokytojų ir 200 tėvų. Pagal gautus tyrimo rezultatus tyrėjai mokslininkai parengs rekomendacijas.
Projekto tikslas – tobulinti suaugusiųjų švietėjų praktikų andragogines kompetencijas, reikalingas įgyvendinant socialinių įgūdžių lavinimo programas Kauno rajono bendruomenėse.
Projekto uždaviniai:
Tikslinė grupė: suaugusiųjų švietėjai praktikai, dirbantys su socialinės rizikos suaugusiais asmenimis (seniūnijų darbuotojai, seniūnaičiai, kaimo bendruomenių pirmininkai ir nariai, bibliotekų darbuotojai, bendruomenių slaugytojos, kultūrinių ir nevyriausybinių organizacijų bei socialiniai darbuotojai).
Numatomas rezultatas: tiesioginė tikslinė grupė – suaugusiųjų švietėjai praktikai (25 asmenys iš 12 seniūnijų) įgis/patobulins andragogines kompetencijas (socialinę, bendravimo ir bendradarbiavimo, mokėjimo mokytis, andragoginės didaktikos), reikalingas darbui su socialinės rizikos suaugusiais asmenimis. Taip pat numatomas programos poveikis netiesioginei tikslinei grupei – socialinės rizikos suaugusiems asmenims (50-70 asmenų) – mokymų metu jie įgis socialinių įgūdžių, kurie padės sumažinti jų socialinę atskirtį, stiprins motyvaciją integruotis į bendruomenės gyvenimą, į darbo rinką, pagerins bendravimo aplinką šeimose.
Projekto trukmė– 2016 m. rugsėjo – gruodžio mėn.
Projekto finansavimas: projektas finansuojamas valstybės biudžeto lėšomis, skirtomis neformaliojo suaugusiųjų švietimo programoms remti. Programos vykdymui skirta suma – 3 878 eurų.
Projekto vykdytojas – Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka su filialais/padaliniais: Ežerėlio, Domeikavos, Ringaudų bibliotekos ir Piliuonos, Lapių, Zapyškio jungtinės bibliotekos.
Projekto partneriai:
Projekto tikslas – ugdyti Kauno rajono moksleivių kūrybines, iniciatyvumo ir technologines kompetencijas, taikant IT priemones bei sudarant sąlygas kokybiškam integruotam formaliam ir neformaliam ugdymui.
Projekto uždaviniai:
Projekto veiklos:
Projekto rezultatai:
Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2015 m. liepa – 2016 m. spalis
Projekto finansavimas: 21 600 EUR
Nuo 2015 m. kovo mėn. Kauno rajono švietimo centras vykdo projektą NR. 04-005-01-01-01 „Etnokultūrinių kompetencijų tobulinimas puoselėjant kalendorinių pavasario švenčių tradicijas ir amatus regionuose“, finansuojamą LR Kultūros ministerijos Kultūros rėmimo fondo lėšomis.
Projekto tikslas – tobulinti etnokultūrines kompetencijas puoselėjant kalendorinių pavasario švenčių tradicijas ir amatus regionuose (Kauno, Kretingos ir Anykščių).
Projekto uždaviniai:
Tikslinės grupės: etnokultūros specialistai, muziejininkai, kultūrinės veiklos organizatoriai iš trijų svarbiausių šalies etnografinių regionų – Aukštaitijos, Žemaitijos ir Vidurio Lietuvos. Numatoma į projektą įtraukti apie 100 pecialistų.
Numatomas rezultatas: patobulintos etninės kultūros specialistų kompetencijos, kas padėtų patraukliai, inovatyviai organizuoti etninės kultūros renginius bei vystyti tradicinius amatus regionuose; užmegzta ir plėtojama tarpinstitucinė partnerystė vietos, nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu, sudaranti sąlygas gerosios patirties sklaidai, mokymuisi ir projekto tęstinumui.
Produktai: parengta ir išleista metodinė priemonė.
Projekto trukmė – 2015 m. vasario – gruodžio mėn.
Nuo 2011 m. rugpjūčio 4 d. Kauno rajono švietimo centras vykdo projektą NR. VP1-2.2-ŠMM-05-K-02-029 „Kūrybiškumo ugdymas: tyrimai ir metodika“, finansuojamą pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymaisi visą gyvenimą“ priemonę „Kalbų mokymo, verslumo ugdymo ir inovatyvių švietimo metodų kūrimas ir diegimas“. Projektui skirtas 677 165,00 Lt finansavimas iš ES fondų bei Lietuvos respublikos valstybės biudžeto lėšų.
Projekto tikslas – atsižvelgiant į lietuvių kalbos kūrybinio mąstymo ugdymo 4, 8 ir 11 klasėse būklės tyrimo rezultatų analizę, sukurti ir išbandyti kūrybiškumo ugdymo metodiką, metodines ir mokomąsias priemones įvairių tipų mokyklose.
Tikslinė projekto grupė - 4, 8 ir 11 klasių lietuvių kalbos mokytojai.
Projekto partneriai:
Projekto veikla - kūrybiškumo ugdymui palankios aplinkos mokykloje tyrimas, ugdymo programų ir mokymo priemonių analizė, pamokų stebėjimas, metodikos, mokomosios ir metodinės medžiagos sukūrimas, sklaida (metodikos pristatymai) 10-yje savivaldybių.
Uždaviniai:
Projekto rezultatai:
Metodika ir mokomoji medžiaga
Metodinė filmuota medžiaga
Kodas Juridinių asmenų registre: 305847080
A. Baranausko g. 19, LT-50239 Kaunas
Tel.: +370 37 332 529
El.p.: info@centras.krs.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |