2022-uosius Seimas paskelbė Savanorystės metais. Taip siekiama ne tik pažymėti savanorystės įteisinimo Lietuvoje dešimtmetį, bet ir atkreipti dėmesį į visuomenės įsitraukimo į savanorišką veiklą svarbą ir savanorių indėlį sprendžiant socialines problemas vietos bendruomenėse.
Iki 2020 m. savanoriška veikla populiaresnė buvo tarp moksleivių ir studentų. Kauno rajono trečiojo amžiaus universitetas atkreipė dėmesį į tai, kad išėję į pensiją vyresnio amžiaus žmonės nori išlikti aktyvūs, gali ir nori prisidėti savo žiniomis, patirtimi ir darbais prie bendruomenės stiprinimo, todėl 2020 m. drauge su užsienio partneriais iš Latvijos, Olandijos, Slovėnijos ir Bulgarijos parengė tarptautinį Erasmus+ projektą „Eikite pirmyn, siekite tikslų ir gaukite apdovanojimą. Vyresnio amžiaus žmonių savanorystės skatinimas“ (angl. „Keep going, reach goals, get an award: Enpowering Senior Volunteerism“ Nr. 2020-1-LT01-KA204-077966 ). Projektu siekiama paskatinti vyresnio amžiaus žmonių aktyvumą ir įsitraukimą į bendruomeninę veiklą, jų norą užsiimti prasminga mokymosi visą gyvenimą ir savanorystės veikla. Motyvuojančia priemone tapo Senjorų apdovanojimų programa, kuri ragina iš naujo atrasti gyvenimo prasmę, išsikėlus naujus tikslus, jų siekti ir gauti apdovanojimą, įvertinantį pastangas ir asmeninius pasiekimus.
2022 m. gegužės 25 d., švenčiant Kauno rajono TAU 10-ies metų jubiliejų, buvo įteikti pirmieji bronzos ir sidabro apdovanojimai šios programos dalyviams, Kauno rajono TAU ir Klaipėdos rajono TAU studentams. 11 senjorų gavo bronzos ir 9 – sidabro apdovanojimus, kuriuos programos dalyviams šventės metu įteikė Valerijus Makūnas, Kauno rajono meras. Dėkodama nominantams, Edita Žaromskienė, Kauno rajono TAU rektorė, išreiškė viltį, kad sekdami gražiu pavyzdžiu, vis daugiau senjorų įsijungs į savanorišką veiklą, nebūtinai dėl apdovanojimo, o dėl savęs. Juk, kaip sako Marijona Mačiulaitienė, sidabro apdovanojimo laimėtoja, „Savanorystė padeda būti reikalingu. Leidžia išbandyti save naujose situacijose“.
Išsamų aprašymą (lietuvių kalba), kaip dalyvauti Senjorų apdovanojimų programoje, galima rasti projekto internetinėje svetainėje www.gogetaward.eu. Čia taip pat pateikiama naudinga informacija apie savanorius priimančias organizacijas, savanorių mokymo programas, savanorišką veiklą reglamentuojančius teisės aktus ir pan. Kur semtis gerosios patirties pavyzdžių ir įkvėpimo padeda projekto partnerių paruoštas elektroninis leidinys „Savanorystė vyresniame amžiuje. Kodėl gi ne?“. Leidinyje pateiktos Lietuvos, Latvijos, Bulgarijos, Nyderlandų ir Slovėnijos savanorių autentiškos gyvenimo istorijos atskleidžia gerąsias savanoriškos veiklos patirtis, skatina domėtis ir įsitraukti. Na, o Senjorų apdovanojimų programos dalyvių įspūdžiai atskleidžiami rašytinėse ir vaizdo istorijose.
SVARBU: dalyvavimas programoje yra nemokamas.
Senjorų apdovanojimų programą savarankiškai gali įgyvendinti visos neformaliojo suaugusiųjų švietimo įstaigos: trečiojo amžiaus universitetai, nevyriausybinės organizacijos, biliotekos, kultūros centrai, muziejai ir kt. Programos medžiaga yra laisvai prieinama internete, galima atsisiųsti į savo kompiuterius Word arba PDF formatu.
Papildomos informacijos suteiks Edita Žaromskienė, Kauno rajono TAU rektorė ir projekto koordinatorė tel. +37061477141 arba el. p. edita.zaromskiene@gmail.com